jk:CMS 15

Redakční systém pro správu obsahu webu

vesmír, zelený pruh

Jednoduchá správa webu

V redakčním systému jk:CMS lze snadno a intuitivně vytvářet a spravovat obsah webu pomocí pokročilého WYSIWYG editoru. Pro správu stránek nejsou potřeba žádné technické znalosti.

vesmír, červený pruh

Podpora responzivního designu

Redakční systém a všechny jeho moduly plně podporují responzivní designy. Webové stránky vytvořené pomocí redakčního systému jk:CMS se správně a krásně zobrazí na počítači, mobilu i tabletu.

vesmír, žlutý pruh

Verzování a schvalování obsahu

Verzování a schvalování obsahu jsou základní vlastnosti redakčního systému jk:CMS. Vytvářený obsah je automaticky verzován a zálohován. Schvalování umožňuje připravit si obsah webu předem a publikovat jej později.

Základní moduly jk:CMS

Prezentace

Prezentace jsou základem každého webu s redakčním systémem jk:CMS. Každá prezentace má nastavený jazyk a zahrnuje strom stránek s obsahem. Příkladem prezentace je konkrétní jazyková mutace nebo produktový web.

Strom stránek

Součástí prezentace je hierarchický strom stránek. Stránky lze ve stromu přesouvat pomocí funkce drag and drop. Na stránky ve stromu jsou následně přidávány obsahové komponenty. U každé stránky lze konfigurovat šablonu a množství parametrů, např. titulky, údaje pro publikaci a SEO parametry. Šablona (layout) stránky definuje zobrazení stránky a pozice dostupné pro přidávání obsahu. Příkladem layoutu je běžná a úvodní stránka, které se liší pozicemi pro vkládání obsahu. Na webu se strom stránek vypisuje jako hlavní menu a podmenu.

Jazyky a překlady

Základní součástí systému je plná podpora lokalizace a překladů. Každá prezentace má nastavený konkrétní jazyk, který se používá pro jazyková nastavení stránek a obsahu v prezentaci. Jazykové nastavení zahrnuje formátování (čísla, datum a čas) a překlady na webu (popisky, tlačítka, validace formulářů).

Témata vzhledu

Téma definuje vzhled prezentace. Jednotlivé prezentace mohou mít nastaveny stejná nebo různá témata vzhledu podle potřeby. Součástí tématu jsou šablony pro konkrétní typy stránek. Obsah webu je pomocí témat a šablon striktně oddělen od grafiky a designu. Pro změnu vzhledu prezentace stačí vyměnit téma a jeho šablon bez potřeby zasahovat do obsahu webu.

Role, uživatelé a oprávnění

Propracovaný systém oprávnění a rolí umožňuje detailní nastavení přístupů uživatelů k operacím v administraci (zobrazení, editace, schvalování atd.). Oprávnění jsou definována pro konkrétní moduly a skupiny uživatelů. Pomocí systému oprávnění lze například nastavit rozdílná přístupová práva pro administrátory (systémové úlohy, logy), pro editory (příprava obsahu) a pro šéfredaktory (schvalování a publikace obsahu).

Přesměrování stránek

Přesměrování stránek slouží pro nastavení přesměrování stránek v rámci webu i na externí stránky. Tato funkce je užitečná pro přesměrování hlavní stránky sekce na podstránku, přesměrování zrušené stránky na aktuální stránku nebo přesměrování uživatele na externí web místo zobrazení stránky.

Dashboard a widgety

Dashboard poskytuje základní přehled o redakčním systému, například přehled obsahu, přehled prezentací a komponenty k publikaci. Zobrazení widgetů lze individuálně konfigurovat v nastavení modulu.

Šablony e-mailů

Šablony e-mailů slouží pro vlastní nastavení e-mailových zpráv posílaných z obsahových modulů (např. formuláře) a administrace (např. zapomenuté heslo). Pro každý e-mail jsou dostupné proměnné, které lze libovolně používat v obsahu šablony. Součástí každé šablony je textová a HTML verze zasílané zprávy.

Logování

Součástí administrace je detailní logování aktivit uživatelů, chybových stránek a odeslaných e-mailů. Logování a monitoring podporují bezproblémový provoz aplikace a zajišťují snadné odhalení případných chyb.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním zadaných osobních údajů.